Fotograf

Mirek


Od lat zajmuję się fotografią, która jest jedną z moich pasji, wypełnia całe moje życie. Już jako mały chłopiec  stawiałem swoje pierwsze fotograficzne kroki, jednakże nie jako fotograf, a jako model pozując do licznych zdjęć rodzinnych. Sama tradycja fotorgrafii została zapoczątkowana przez mojego Tatę. To właśnie on podarował mi pierwszy aparat.

Powracając do tamtych dni pamiętam pierwszą wykonaną czarno-białą fotografię. Forma była oczywiście analogowa, fotografia cyfrowa była jeszcze niedostępna. Z sentymentem podchodzę do zrobionych wtedy fotografii. Praca na kliszy, własnoręczne wywołanie w ciemni, praca nad obrazem, czy produkcja wymagająca wiele wysiłku, jednakże dająca dużo satysfakcji.

Przywołując dni mojej młodości warto również wspomnieć o kolejnych doświadczeniach m.in. fotografii festiwalowej, eventowej, reklamowej, fotomedlingu, współpracy z profesjonalnymi agencjami fotograficznymi. Szeroki wachlarz doświadczeń, praca z ludźmi oraz moja osobowość wpłynęły na miejsce, w  którym jestem obecnie.

Dziś, jako profesjonalny fotograf zajmuję się artystyczną fotografią ślubną, reklamową, modelingiem. Do każdego zdjęcia podchodzę indywidualnie, z tą samą pasją, twórczo. Gra świateł jest tym, co kocham i cenię najbardziej. To właśnie światło maluje przepiękne obrazy, z którymi pragnę się z Wami podzielić. Myśląc kategoriami kadru zatrzymuję ulotne chwile, uśmiech, wzruszenie, grymas twarzy, by po latach rozczulić się i roześmiać na nowo.

W życiu zawodowym oraz osobistym opieram się na maksymie Alberta Einsteina:

„Wyob­raźnia jest ważniej­sza od wie­dzy, po­nieważ wie­dza jest ograniczona”

Jeśli pragniecie, by dzień waszego ślubu został  zapisany w sposób wyjątkowy i niepowtarzalny zapraszam do zapoznania się z naszą ofertą, w której znajdziecie opis naszej pracy.

Do zobaczenia.


Fotograf

Marta


Jestem szczęśliwą żoną Mirka. Fotografią zafascynowałam się obserwując prace mojego męża oraz asystując przy sesjach zdjęciowych. Pamiętam pierwsze zdjęcie, które skupiło moją uwagę: proste, niebanalne, przedstawiające tajemnicze uliczki starego miasta.

Zauroczenie zamieniło się w pasję, a ta w pracę zawodową. Dziś jako drugi fotograf, fotograf backstage’u jestem po to, by łapać kadry widziane od tyłu, z przeciwnej strony, od góry, wszędzie tam gdzie nie ma pierwszego fotografa, choć Mirek jest prawie wszędzie. Robię to z wielką przyjemnością, pamiętając o tym, iż jest to dla Was jedyny i niepowtarzalny dzień w życiu.

Na sesjach plenerowych asystuję przy oświetleniu, efektach i robię zdjęcia „ zza kulis”. Kiedy trzeba doradzam Wam kierując się kobiecym spojrzeniem.


Jak wygląda nasza praca

Od momentu podpisania umowy jestem do Waszej dyspozycji. Do każdej z par podchodzę indywidualnie, dzięki czemu moje prace są unikatowe i przedstawiają Wasze cudowne chwile. Wspólną pracę rozpoczynamy spotkaniem, na którym omawiamy najdrobniejsze szczegóły tego wyjątkowego dnia.

Po pierwsze, jako profesjonalista jestem po to, by sprostać Waszym wymaganiom. Słucham Waszych uwag, propozycji oraz oczekiwań. Dzięki temu wspólnie ustalamy formę zdjęć  oraz unikamy niedopowiedzeń.

Po drugie, przedstawiam wachlarz możliwości: dostępne portfolio, formę wydruku, rodzaj papieru, formy fotoalbumów, pokazy slajdów.

Dodatkowo ustalamy przebieg całego dnia od przygotowań do oczepin. Z doświadczenia wiem, iż przygotowanie wesela jest przedsięwzięciem wymagającym wiele uwagi oraz skrupulatności. By sprostać temu wyzwaniu służę radą, cennymi wskazówkami. Biorąc pod uwagę godzinę rozpoczęcia ceremonii zaślubin sugeruję czas rozpoczęcia przygotowań (Pani Młoda: make up, fryzjer, ubieranie sukni ślubnej; Pan Młody: ubieranie) oraz Błogosławieństwa. W tym dniu nie może Nam zabraknąć czasu. Należy mieć jakiś zapas, tak by cieszyć się tą chwilą. Podczas składania przysięgi pamiętajcie, by spoglądać na Siebie. To przecież sobie przysięgacie dozgonną miłość, a nie Księdzu, jak wielu czyni w stresie. Zabawa weselna to dla wielu z Was czas relaksu, zwieńczenie długich przygotowań. I tutaj pamiętajmy o pierwszym tańcu, torcie weselnym, czy ewentualnych konkursach.

Podczas przygotowań zapoznaję się z Waszymi rodzicami, rodziną. Ten dzień jest dla nich również wyjątkowy, dlatego staram się przełamać „pierwsze lody”. Odpowiednia atmosfera wpływa także na  jakość fotografii.

W trakcie ceremonii zaślubin korzystam tylko z światła zastanego, nie używam lampy błyskowej, nie rozpraszam Was oraz Księdza, nie zakłócam tym samym przebiegu ceremoni. Fotografuję nie tylko Was, ale również najbliższą rodzinę, przybyłych gości. Po ujęciu wyjścia z kościoła mamy czas na wykonanie zdjęcia grupowego (tak by uwiecznić wszyskich gości) oraz życzeń.

Dbam o to, by zarejestrować również niezapomniane chwile z bram weselnych. Stanowią one wspaniały dodatek do całego reportażu. Po przyjeździe na sale fotografuję tradycyjne powitanie chlebem i  solą, pierwszy taniec, tort. Przechodząc to samej zabawy koncentruję się na fotografii dynamicznej, niebanalnej.

W trakcie zabawy wykonuję również sesję rodzinną oraz z przyjaciółmi w stylu foto-budka. Używam w tym celu profesjonalnych lamp studyjnych. Dla zainteresowanych posiadam również śmieszne gadżety, które są dostępne w czasie sesji. Z doświadczenia wiem, iż dziadkowie oraz rodzice uwielbiają fotografię tradycyjną (pozowaną), wysoce cenią sobie możliwość posiadania takiego zdjęcia we własnej kolekcji. Wielokrotnie są to jedyne profesjonalne fotografie wykonane z wnuczkami, rodziną  i to jeszcze w tak wyjątkowym dniu.

Jestem zwolennikiem wykonywania pleneru ślubnego w innym dniu i wtedy mam dla Was czas nieograniczony. To tylko od Was zależy, kiedy rozpoczniemy i zakończymy sesję. Doradzam, by zarezerwować jak najwięcej czasu, dzięki czemu jesteśmy w stanie osiągnąć unikatowe produkcje.  Proponuję szereg miejsc w zależności od waszych upodobań. Dbam o to, by fotografie nie powtarzały się, nie były sztampowe, przedstawiały Waszą osobowość, uderzały pięknem. I tu, po raz kolejny światło odgrywa decydującą rolę. Gra świateł, niepowtarzalne kompozycje, cudowne blinki w obiektywie, dają nam szereg możliwości.

Ela i Darek
Ponad dwa lata przed naszym ślubem natrafiliśmy zupełnie przypadkiem na Mirka i Martę. Po krótkim namyśle od razu zdecydowaliśmy się  na współpracę, chociaż wtedy nie zdawaliśmy sobie sprawy, że mamy do czynienia z prawdziwymi mistrzami fotografii. Cały czas milion pomysłów na oryginalne zdjęcie i w innym miejscu, wszystko już zaplanowane w głowie. Mało tego, pomysły na zdjęcia... jeszcze takich nie widzieliśmy, tak samo jak film - REWELACJA! Nie została pominięta żadna ważna dla nas chwila, ujęte wszystkie najlepsze momenty, niesamowite przejścia (np. w pierwszy taniec był wklejony moment kiedy ten sam taniec tańczyliśmy na sesji w pięknej scenerii, idealnie połączone z resztą), bardzo nowocześnie wszystko zmontowane i ogląda się cały czas z zaciekawieniem, ze śmiechem i łzami, a miód na nasze uszy jak ciągle słyszymy jak nasi bliscy chwalą świetne zdjęcia i rewelacyjny film i świetna robota fotografów. Pamiętam jak kiedyś wspomnieliśmy, że chcielibyśmy żeby zdjęcia i film był nowoczesny i oryginalny... i dokładnie tak było! Do tego cały czas czuliśmy się bardzo swobodnie, super podejście do klienta, jakbyśmy się znali od lat. Już na weselu każdy się pytał nas: "skąd wytrzasneliście takich profesjonalistów? Jaki sprzęt! itp". Do tego byli do ostatniego gościa na weselu i ostatniego na poprawinach. Jednym zdaniem - efekt końcowy przerósł nasze najśmielsze oczekiwania, zdjęcia, film narzeczeński, klip i film z wesela - prawdziwy majstersztyk! Krótko mówiąc bardzo dziękujemy i gorąco polecamy i polecać będziemy! Na pewno będziemy w kontakcie.

Ela i Darek
Beata i Wojtek
Znakomicie się dogadywaliśmy, a cała praca przebiegała bezproblemowo. Zdjęcia były robione z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu. Mirek ustawiał poprzeczkę do której trzeba było się dostosować, co dla nas było przejawem profesjonalizmu. Poznaliśmy fotografię i jej zasady z zupełnie innej strony. Nas zachwycił sposób fotografowania i improwizacja samego fotografa. Pomysły z początku wydawały się dziwne ale efekt na fotografiach jest zachwycający. Praktycznie dla każdego kto oglądał zdjęcia efekt był zaskakujący, w pozytywnym tego słowa znaczeniu.

Beata i Wojtek
Agnieszka i Cesar
Co do Waszej pracy: to gdybyśmy mieli po raz kolejny wybierać kamerzystę i fotografa, bez wątpienia wybralibyśmy Ciebie i Martę. Zrobiliście coś wspaniałego i wyjątkowego, widzieliśmy ile serca włożyłeś w wykonanie tego filmu i Bardzo Ci za to dziękujemy.  Nasi znajomi zarówno z Polski, jak i w Kolumbii są pod wielkim wrażeniem montażu twojego filmu, a ten krótki 5 minutowy filmik to już w ogóle mistrzostwo Świata ! Wspaniałe wykonanie!!! Jak tylko ktoś będzie poszukiwał kamerzysty i fotografa to z czystym sumieniem możemy polecić właśnie Biernaccy Pictures.

Agnieszka i Cesar
Alicja i Paweł
Jeśli mielibyśmy raz jeszcze wybierać fotografa i operatora kamery, to zrobilibyśmy tak samo - świetna współpraca. Wasze zaangażowanie było na wysokim poziomie. Bardzo rzadko spędza się z fotografem tyle czasu - sesja narzeczeńska, cały weselny weekend i całodniowa sesja plenerowa, bardzo nam się to podobało. Płacąc taką kwotę oczekiwaliśmy porządnej jakości, ciekawego filmu, profesjonalnych zdjęć - i tak było. Efekt Waszej pracy oglądaliśmy już wielokrotnie i jeszcze nam się nie znudził Wielu z naszych gości weselnych mówiło, że mieliśmy wyjątkowych, wesołych i sympatycznych fotografów. Nasza reakcja na efekt końcowy była bardzo pozytywna - żałujemy, że już takich momentów nie przeżyjemy drugi raz, ale przynajmniej mamy wspomnienia na papierze fotograficznym i płycie DVD! Gorąco Was pozdrawiamy!

Alicja i Paweł
Karolina i Damian
Z Mirkiem i Martą mieliśmy okazję pracować trzykrotnie. Za każdym razem był pełen profesjonalizm i doskonałe ujęcie tematu. Rezultaty zawsze przerastały nasze oczekiwania. Polecamy gorąco!

Karolina i Damian
error: Content is protected !!